Київ, Україна, вул. Стрітенська, 10, офіс 520
+38 067 215 21 60
Люмьєр енерджі

З 1 січня 2019 року в Україні набула чинності нова система функціонування ринку електроенергії, згідно з якою споживач може вільно обирати та змінювати постачальника.

Новий ринок передбачає запровадження нової моделі взаємовідносин між постачальниками та споживачами електроенергії. Зокрема, ліквідовується єдиний покупець та продавець електроенергії — Енергоринок. Натомість продавати електроенергію мають відповідно до двосторонніх угод між виробниками та постачальниками або споживачами. Також запроваджуються різні організовані сегменти ринку електроенергії: ринок на добу наперед, ринок продажу електроенергії в межах доби, а також балансуючий ринок та ринок небалансів.
Новий ринок електроенергії також передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії. Це означає, що обленерго тепер не можуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам. Постачання виділене в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам та створює умови для конкуренції.

Як формується ціна для споживача
За правилами нового ринку вартість електроенергії для споживача електричної енергії залежить від обсягів споживання, графіків розрахунків, платіжної дисципліни та споживання в розрізі доби. В пікові години електроенергія дорожча, а вночі — дешевша.

Існує декілька варіантів формування ціни:
- фіксована ціна, погоджена прийняттям Споживачем комерційної пропозиції Постачальника
- ціна, прив'язана до вартості закупівлі електроенергії Постачальником на різних сегментах ринку;
- ціна, прив'язана до ціни РДН ("ринок на добу наперед").

Окрім ціни безпосередньо за електроенергію Споживач сплачує вартість постачання електроенергії згідно з встановленим Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надаі - НКРЕКП) тарифом (з 01.12.2020р - 0,31276 грн за кВт/г). Зазвичай тариф на передачу додається до ціни за електроенергію та сплачується Споживачем разом Постачальнику.

Окремо Споживач сплачує тариф за розподіл електроенергії компанії-розподільнику.

Будемо раді відповісти на всі Ваші питання та надати професійну консультацію.

Звернутись до нас можна за:
тел.: +38 067 215 21 60, адреса: Київ, Україна, вул. Стрітенська, 10, офіс 520, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

ТОВ «Люмьєр Енерджі»

01034 Київ, Україна
вул. Стрітенська, 10, офіс 520,

(067) 215 21 60

info@lumenergy.com.ua

© 2021 Люмьер Енерджі